×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
false

مقصود از ارتباطات سلامت، health communications مطالعه و کاربرد استراتژی های ارتباطی جهت اطلاع رسانی، و تاثیرگذاری بر هر گونه تصمیم فردی و اجتماعی مرتبط با سلامت – با همه ی ابعاد آن- در جهت حفظ و ارتقای سلامت افراد جامعه است.

عرصه ی مطالعات و پژوهش دانشگاهی «ارتباطات سلامت»، ماهیتی میان رشته ای دارد. بر همین اساس، به خوبی به بستر شکل گیری رابطه و تعامل موثر میان علوم اجتماعی و علوم پزشکی/بهداشتی مبدل شده است، و به ارتباطات کاربردی در دو سطح خرد و کلان؛ میان مراقبت کنندگان بهداشتی و بیماران و نیز، میان نهادهای حوزه سلامت و عموم مردم می پردازد.

کتاب حاضر مبتنی بر ترجمه ی متون و مقالات منتخب از ادبیات موجود علمی-پژوهشی جهان در حوزه ی میان- رشته ای ارتباطات سلامت است که با موضوعاتی متنوع جهت آشنایی بیشتر مخاطبان دانشگاهی و علاقمندان به رشته ارتباطات سلامت در ایران در دسترس خوانندگان قرار گرفته است.

فصول این کتاب به موضوعاتی چون ابعاد ارتباطات سلامت، مطالعات ارتباطات سلامت در آسیا، کمپین های ارتباطات سلامت در کشورهای در حال توسعه، ارتباطات سلامت و ارتقای سرمایه اجتماعی می پردازد.

گروه علمی-تخصصی «ارتباطات سلامت و محیط زیست» در انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات است از بدو تاسیس این گروه در سال 1393 در زمینه ی تولید و ترجمه ی ادبیات علمی حوزه ارتباطات سلامت اهتمام ورزیده است.

این کتاب با کوشش و با ترجمه شیرین احمدنیا، حبیب راثی تهرانی، معصومه شفعتی، عاطفه آقایی، ثریا احمدی و عرفان رضایی صفا و با ویرایش علمی زهرا اجاق در 168 صفحه در مجموعه آثار مشترک انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات و انتشارات تیسا در پاییز 1397 منتشر شده است.

 

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false